SGF_3568

Šis receptas subalansuotas Lietuvos žvejams, bet puikiai tiks visiems, kurie mėgsta žuvį. Lietuvos ežerų žuvį. Geriausia (nes skaniausia) – lydeką. Šviežią lydeką. Tik sugautą. Geriausia rankomis. Nebrakonieriaujant. Tai buvo žuvinga įžanga.

O dabar pagiriamasis žodis: ir kitos ežero žuvelės pagal šį receptą, iškeptos visai nesudėtingu būdu, orkaitėje, gali nukonkuruoti įmantrias, brangias jūrų žuvis.

1 kg žuvies reikės:
Marinatui:
200 ml citrinų sulčių
70 ml alyvuogių aliejaus
3 česnako skiltelių
½ šaukštelio šviežiai maltų juodųjų pipirų
2-3 šaukštelių druskos

Dar reikės:
Alyvuogių aliejaus (pašlakstyti)
2 didelių svogūnų (geriausia mėlynųjų)
500 g vyšninių pomidorų
3 šaukštų smulkiai pjaustytų šviežių rozmarino lapelių
1-2 žiupsnių smulkiai maltų juodųjų pipirų
120 g džiūvesėlių
50 g šviežių petražolių (tik lapelių)
50 g kieto, brandinto sūrio
1 šaukšto sezamo sėklų
Šviežių bazilikų lapelių (pagardinti)

Patiekalą reikės kepti orkaitėje.

SGF_3456

Gaminimas
Išvalykite žuvį: išimkite vidurius, nuskuskite žvynus. Mažesnių žuvyčių nepjaustykite, o dideles supjaustykite gabalais.

Paruoškite marinatą: sumaišykite šviežiai spaustas citrinų sultis su alyvuogių aliejumi, spaustu česnaku, juodaisiais pipirais ir druska. Į šį marinatą sudėkite paruoštą žuvį. Leiskite porą valandų pasimarinuoti.

Skardos paviršių pašlakstykite alyvuogių aliejumi. Nedidelėmis juostelėmis supjaustykite svogūnus ir tolygiai išdėliokite juos ant skardos. Ant jų sudėkite žuvis. Smulkiai supjaustykite šviežio rozmarino lapelius ir užberkite ant viršaus, taip pat užberkite maltų juodųjų pipirų. Vyšninius pomidorus perpjaukite pusiau ir tolygiai visur išdėliokite.

Kitame inde sumaišykite džiūvėsėlius, petražolių lapelius, tarkuotą kietą sūrį ir elektrine maltuve viską sumalkite, kad džiūvėsėliai ,,pažaliuotų“. Po to į šį mišinį dar įberkite sezamo ir vėl išmaišykite. Mišiniu tolygiai apibarstykite žuvį ir pomidorus.

Skardą pašaukite į įkaitintą orkaitę. Kepkite apie 30-40 min. 200 C laipsnių temperatūroje. Svarbu, kad žuvis iškeptų, o džiūvėsėliai gražiai apskrustų.

SGF_3530

Skanaus!