shutterstock_141304888 652

Žvelgdamas į Vilniaus oro uosto skrydžių žemėlapį suprantu, kodėl esame linkę susipažinti tik su populiariausiomis Prancūzijos vietovėmis. Patys prancūzai, turėdami laisvų dienų, noriai vyksta į savo šalies užkampius, kuriuose verda tikras gyvenimas „prancūzišku ritmu“. Keliones jiems palengvina ne tik automobiliai, bet ir greitieji traukiniai bei po visą šalį išvystytas pigių avialinijų tinklas.

Labiausiai nuo mūsų nutolę Prancūzijos pietvakariai yra tikras poilsio, skanaus maisto ir nuostabaus oro rojus. Daug kur šis kraštas pristatomas, kaip gero ir pasaulyje vertinamo vyno regionas. Gal būt dėl to šiek tiek sunkiau pastebima ir kita, kupina gėrybių, jo veido pusė.

Auksinė Île de Ré sala

Vakariniame Prancūzijos krante yra daug salų. Visos jos turi kuo pasipuikuoti, džiuginti. Tačiau viena sala yra iš tiesų ypatinga.

Île de Ré salą prancūzai dar vadina auksinio smėlio sala. Į ją pailsėti traukia daug Prancūzijos menininkų ir kultūros veikėjų. Norint pajusti tikrąjį šios salos žavesį, būtina aplankyti Saint-Martin-de-Re miestelį, kuris mena senuosius jūrinių karų laikus.

85 kvadratinių kilometrų žemės lopinėlis nuo žemyno yra nutolęs vos kelis kilometrus, tačiau sala lengvai pasiekiama įspūdingo dydžio tiltu. Île de Ré yra daug paplūdimių, tačiau maudynėms patrauklesnė žemyninės dalies pakrantė. Vandenynas alsuoja gyvybe – saloje gausu austrių augintojų, o paplūdimyje galima prisirinkti midijų, krabukų…

La Rochelle – senovinių jachtų miestas

Île de Ré Salos kaimynystėje (žemyninėje dalyje) puikuojasi La Rochelle miestas. Toks pats senas ir nepakartojamas. Mieste žymiausi – uostas ir krantinė. Čia būriuojasi daugybė Europos kolekcinių, rankų darbo laivelių bei jachtų. Taip pat kasmet organizuojami įvairūs jūriniai renginiai bei fregatos. Senamiesčio gatvelėse įsikūrusios drabužių ir suvenyrų parduotuvės (nuo tarptautinių prekės ženklų iki originalių ir vietinių krautuvėlių) tikrai nustebins ir patenkins išrankiausio skonio pirkėjus.

Šis miestas yra trečias pagal lankomumą prancūzų tarpe. O jie tikrai žino, ką renkasi.

Marennes – Oleron – austrių rojus

DSC07186 652
Buvusios druskų kasyklos šiandien – austrių auginimo baseinai

Romėnų laikais čia buvo didžiausios jūros druskos kasyklos, tačiau šiandien čia auginamos geriausios austrės Europoje. Reginys nepakartojamas: tai, ką kažkada pradėjo romėnai, šiandien virto didžiuliais žemės plotais su daugybe „baseinų“ austrėms auginti. Visiems, o ypač mėgstantiems austres, verta čia apsilankyti ir visą procesą pamatyti savo akimis.

 Konjako miestelis

DSC07290 652
Autentiški konjako brandinimo sandėliai

Konjako miestelio gyventojai labai didžiuojasi gamindami visame pasaulyje pripažintą ir vertinamą to paties pavadinimo gėrimą. Kone visi jie įsitraukę į šią veiklą. Miestelio atmosfera ypatinga – labai rami. Šis senas, nedidelis, labai tvarkingas, švarus miestas turi labai gražų parką ir daug konjako namų.

Kiekvieni konjako namai tarsi atskiras muziejus, siūlantis susipažinti su konjako gamyba, jo filosofija, pamatyti viską iš vidaus bei padegustuoti paties gėrimo. Turistai čia labai laukiami: ekskursijos organizuojamos įvairiomis kalbomis. Neišdildomą įspūdį palieka apsilankymas pas statinių gamintojus, kurie parodo „nuo a iki z“ kaip gimsta konjako statinės.

Bordo miestas

IMG_7126 652
Bordo pakrantės alėja

Bordo – vyno sostinė. Čia nuolat organizuojami įvairūs degustacijų renginiai, labai aktyvus ir įvairiapusis kultūrinis gyvenimas. Miestas puikuojasi nuostabia architektūra, daugybe apsipirkimo vietų.

Dune de Pila – didžiausia Europos kopa

IMG_7191 652
Aukščiausia kopa Eoropoje

Pirmą kartą žiūrinti į šią kopą sunku suvokti ką matai: tarp pušų kamienų švyti aukso smėlis ir tik vėliau supranti, kad akis reikia pakelti viršų, jog pamatytum kopos viršūnę. Ji beveik 3 km ilgio, 500 m pločio ir 110 m aukščio. Nuo kopos viršūnės atsiveria pasakiškas vaizdas – Atlanto vandenyno didybė, platūs smėlio paplūdimiai, pušynai.

Arcachon – vietinis spa

Arkašono miestas nesenas (neturi nė 200 m.), tačiau labai mėgstamas ir lankomas. Iki tol kuklus kelių šimtų žvejų ir valstiečių miestelis sparčiai ėmė populiarėti, kai buvo pastebėtos gydomosios jo apylinkių oro savybės. Sveikatos semtis čia atvažiuoja ne tik Bordo, bet ir tolimesnių apylinkių aukštuomenė. Šiandien čia yra puikus pajūrio takas, skirtas ramiems pasivaikščiojimams, gausu pakrantės restoranėlių, siūlančių šviežias jūros gėrybes, bei kitą vietinį maistą.

Gaskonija – ne tik armanjako kraštas

Gaskonija, esanti visai šalia Ispanijos sienos, garsėja armanjako gamyba. Tačiau nuo seno šios apylinkės žinomos ir kaip geriausios ančių kepenėlių gamintojos pagal senus, autentiškus receptus. O ir vietiniai miesteliai turi savas, ypatingas istorijas. Šokoladas iš Ispanijos į Prancūziją atkeliavo per vieną šių –  Bayonne miestelį. O štai garsųjį Biarritz pajūrio kurortą be galo mėgo mados karalienė Koko Šanel.

Begalės kilometrų balto smėlio paplūdimių

IMG_7157 652

Visa pietvakarinė Prancūzijos pakrantė yra nesibaigiantis paplūdimys. Pavažiavus vos kelis kilometrus tolėliau nuo miestelių ribos, gausu pasukimų į paplūdimių automobilių stovėjimo aikšteles. Tereikia šiek tiek paeiti pėstute. Paplūdimiai niekada nebūna perpildyti. Jie paprastai švarūs, tvarkingi ir labai svetingi.

Šiose vietovėse lūžta įspūdingos Atlanto bangos – atrodo, kad vanduo visai ramus, tačiau visai prie kranto staiga susiformuoja ypač didelė banga. Todėl „aktyvių“ maudynių mėgėjai tikrai patirs nuostabių įspūdžių.

Jeigu susdomėjote kelione į šį regioną, mielai padėsime jums sudaryti įdomų kelionės maršrutą, pasidalinsime patirtimi, patarsime, rekomenduosime. Rašykite mums į info@hdlife.lt