SGF_7278

Žodžiu teriyaki Japonijoje vadinama gaminimo technika, kuomet maistas gaminamas jį kepant ar troškinant glajuje, pagamintame iš sojų padažo, ryžių vyno mirin arba japoniškos sakės ir cukraus arba medaus. Pats žodis teriyaki susideda iš dviejų japoniškųjų: teri (reiškia „blizgesys“, kuris atsiranda nuo ištirpusio ir susikaramelizavusio cukraus) ir yaki, kuris reiškia „virimą“ ar „kepimą“. Padažas yra kaitinamas, kol pasiekiamas reikiamas jo tirštumas ir vėliau juo gardinamas paruoštas patiekalas.
Japonai su šiuo padažu nuo seno paprastai gamina įvairią žuvį, bet dabar populiaru su juo gaminti ir mėsą bei paukštieną (ypač antieną).
Jei ir Jums įdomu nertis į naujoves ir atrasti naujus skonius, pabadykite šį receptą. Jei mėgstate saldokus padažus, paragavę turėtumėte likti maloniai nustebinti.

SGF_7201

Reikės (5-6 asmenims):
Apie 700 g šviežios lašišos filė
Apie 700 g šviežių brokolių (su kotais)
Kelių žiupsnių druskos
Kelių žiupsnių sezamų sėklyčių

SGF_7206

Teriyaki padažui:
14 šaukštų japoniškos sakės
12 šaukštų japoniško mirin ryžių vyno
8 šaukštų sojų padažo
3 šaukštų šviežiai tarkuotų imbierų sulčių
5 šaukštų skysto medaus
2 šaukštelių sezamų aliejaus
1/3 šaukštelio smulkiai maltų baltųjų pipirų

Gaminimas:
Lašišos filė supjaustykite į nestoras 5-6 filė dalis (odelę palikite), jas pašlakstykite trupučiu sezamų aliejaus ir pasūdykite keliais žiupsniais druskos. Tada nuo storojo koto nupjaustykite brokolio „skėčius“ (su plonaisiais koteliais) ir atidėkite į šalį.

Gilesniame inde gerai sumaišykite visus teriyaki padažo ingredientus ir atidėkite į šalį.

Gerai įkaitinkite keptuvę ir pradėkite joje kepti lašišos gabalėlius – kiekvieną šoną po kelias minutes, kad šiek tiek apskrustų. Kepti pradėkite taip, kad gabalėlio šonas su odele keptų paskutinis. Kai žuvies gabaliukus apversite ant odelės, į keptuvę supilkite paruoštą teriyaki padažą ir jam užvirus patroškinkite lašišą apie 2 min.  Po to žuvį išimkite ir atidėkite šiltai. Tuo tarpu smarkiai pakaitinkite likusį padažą, kad jis išgaruotų ir sutirštėtų.

Kitame puode užkaiskite kelis litrus pasūdyto vandens. Jam užvirus, sudėkite paruoštus brokolius ir pavirkite apie 7 min. Brokoliai išorėje turi suminkštėti, o viduje turi likti šiek tiek kietesni. Išvirusius brokolius nukoškite ir padalinkite į lėkštes.

Taip pat į lėkštę įdėkite lašišos gabalėlius, pagardinkite sutirštėjusiu padažu ir užberkite šiek tiek sezamų sėklyčių (prieš tai jas galite pakepinti – paskrudintos jos tampa kvapnesnės).

Skanaus!