shutterstock_139542962 Brugge 652

Šiaurės Venecija – taip apibūdinamas Belgijoje, Flandrijos regione (Šiaurės Vakarinė šalies dalis) esantis Briugės (oland. – Brugge, pranc. – Bruges) miestas.

Flandrijos žmonės taip didžiuojasi ir myli šį miestą, jog vadina jį savąja sostine (Belgijos sostinė yra Briuselis). Briugėje gyvena maždaug 200 tūkst. gyventojų. Lyginant su daugeliu garsių Europos miestų, jis tikrai nėra didelis, tačiau kasdien, nepriklausomai nuo metų laiko ir oro sąlygų, į jį plūsta turistų minios.

Briugė alsuoja XII – XVI a. viduramžių dvasia ir džiaugiasi, kad ją aplenkė abu pasauliniai karai. Todėl miesto architektūra yra autentiška ir labai saugoma. Naujai statomi pastatai (bet kurioje miesto dalyje) griežtai konktroliuojami, kad neišsiskirtų modernia architektūra. Nuo 2000-ųjų metų Briugė yra įtraukta į UNESCO Pasaulio Paveldo objektų sąrašą.

shutterstock_106186343 652

Po Briugę valtimi ir pėstute

Palyginimai su Venecija irgi ne iš piršto laužti. Visą miestą žiedu juosia tarpusavyje susijusių kanalų sistema. Sezono metu (nuo pavasario iki rudens vidurio), priklausomai nuo oro sąlygų, kanalais nuolat kursuoja valtys. Plaukiodami jomis turistai nori pamatyti ir pajusti miestą dar iš arčiau.

Vasarą senamiesčio gatvelėmis nuolat rieda senovinės karietos, traukiamos gražių arklių. Pasagų kaukšėjimas į akmeninį grindinį nostalgiškai svaigina ir tarsi perkelia į kokią Anderseno pasaką.

shutterstock_139541300 Brugge 652

„Centrinė“ karietų aikštelė yra prie vieno iš kanalų, visai šalia Meilės ežero (pavadinimas kilo nuo nelaimingos meilės istorijos). Romantišką nuotaiką dar labiau sustiprina čia nuolat perinčių gulbių pulkai.

Alus, šokoladas, mėsa

Aš patarčiau vaikščioti po Briugę pėstute. Tai yra geriausias būdas pamatyti tikrąjį miestą, pajusti jo gyvenimą. Briugės senamiestis nėra didelis, tad niekur neskubant pažinsite jį per vieną – dvi dienas. Į šį laiką aš sudedu ramius pasivaikščiojimus, pasėdėjimus jaukiose lauko kavinukėse senamiesčio aikštėse ir, žinoma, vakarienę autentiškame restoranėlyje ant vieno iš daugumos kanalų.

shutterstock_160062227 652

Gurmaniška vakarienė šiame mieste kone privaloma. Juk Belgija viena iš alaus gamybos lyderių. Todėl jokiu būdu nepraleiskite progos paskanauti nors kelių alaus rūšių. Belgija taip pat labai didžiuojasi savo šokoladu ir jo gaminiais. Stebint miesto šokolado krautuvėlių vitrinas, kyla nenumaldomas noras šypsotis –  patyliukais gamintojai varžosi, kuris iš šokolado išlies įdomesnių skulptūrėlių ar pateiks originalesnių šokoladinių saldainių.  Šokoladas Belgijoje – ne juokų reikalas.

Dar norėčiau paminėti, kad Belgija yra viena iš pirmaujančių šalių Europoje pagal užauginamą mėsos (jautienos, kiaulienos) kiekį. Todėl apie mėsą belgai žino turbūt viską. Jei mėgstate steikus, negalite praleisti progos jų paragauti. Iš patirties galiu pasakyti, kad belgai kone tobulai ruošia jūros gėrybes (ypač midijas) ir įvairius mėsos patiekalus.

shutterstock_2322146 652

Dar senais viduramžių laikais Briugė kelis šimtmečius garsėjo kaip prekybos centras. Be gausybės alaus rūšių, šokolado ir mėsos, mieste gausu krautuvėlių, prekiaujančių autentiškais verpalais, mezginiais ir nėriniais. Dirbiniai yra tikrai unikalūs, gražūs ir labai aukštos kokybės.

Ką verta pamatyti Briugėje

Be parduotuvėlių, kurios yra lyg maži muziejai, dar verta aplankyti šokolado muziejų, deimantų muziejų, Audinių halę ir kt. Įdomus yra Memlingo muziejus, įsikūręs senosios ligoninės pastate. Jame sužinosite daug faktų apie anuomet taikytus gydymo metodus.

shutterstock_126943613 Brugge 652

Jei pasirinksite jų nelankyti, neliksite nusivylę, nes pats Briugės senamiestis yra ,,gyvas“ muziejus po atviru dangumi. Kiekviena gatvė, skersgatvis, gausybė bažnyčių, Rotušės varpinė, raudonų plytų namų sienos, kanalai, valtys, karietos su arkliais, parkai, jaukūs kiemeliai ir preciziškai baltos užuolaidėlės namų laguose – viskas tiesiog pulsuoja senojo laikmečio dvasia, viskas byloja apie auksinę, turtingą miesto istoriją.

Niekada nesuklysite pasirinkę „ne tą sezoną“ lankyti miestą. Taip yra dėl to, kad Briugė be galo graži ir įdomi kiekvienu metų laiku. Vasarą, kai kanaluose plukdomos valtys, grindiniu kaukši arklių pasagos, šurmuliuoja lauko kavinukės. Žiemą, kalėdiniu laikotarpiu, kai vyksta gausi kalėdinė mugė, kvepianti karštu vynu, kai pasineri į pasakišką dekoracijų ir lempučių atmosferą – čia šventinę nuotaiką transliuoja visas miestas: kiekvienas namelis, kiekvienas langas. Briugė nuostabi ir pavasarį, kai visas miestas kvepia sprogstančiais žiedais, ir rudenį, paskendusi auksiniuose lapuose.

Briugė labai teatrališkas miestas, tačiau jame viskas tikra ir gyva, todėl apsilankymas joje paliks neišdildomus prisiminimus ir „bėdą“, mat ateityje apsilankę kituose senoviniuose miestuose nejučia imsite  lyginti juos su Briuge.