SGF_7365

Bananai yra vaisius gausiai naudojamas gaminant kokteilius: tiek pieniškus, tiek alkoholinius (jiems naudojamas bananų likeris). Skystus gėrimus su šiuo vaisiumi pagaminti sunkiau, nes bananas yra vienas iš tų nedaugelio vaisių, iš kurių sultis išspausti gana sudėtinga.
Tačiau kokteliai gali būti ne tik desertiniai ar alkoholiniai, bet ir sveiki bei maistingi. Tiesiog kokteilių pagrindinį ingredientą – pieną – tereikia pakeisti kitais produktais. Šįkart pieną pakeisime maltais migdolais. Jie (ir kiti produktai iš migdolų: pienas, sviestas, aliejus ir kt.) labai tinka vengiantiems pieno ar sojos produktų. Taip pat šie riešutai yra gausus vitamino E šaltinis, geras antioksidantas ir naudingas siekiantiems mažinti cholesterolio kiekį.
Jei kokteilį pasigaminsite iš vakaro, ryte turėsite greitus, skanius ir sveikus pusryčius – riešutai tikrai maistingi, todėl stiklinė kokteilio atstos sočius pusryčius.  Jei pamėgsite jį, kokteilio galite pasigaminti iškart daugiau, nes laikomas šaldytuve jis gali išbūti ir kelias dienas.

DSC01879 652

Reikės (maždaug 5-6ioms stiklinaitėms):
300 g migdolų riešutų
100 g datulių
1 prinokusio banano (taip pat galite naudoti kitus savo mėgstamus vaisius)
6 šaukštelių kakavos (su kaupu)
1 l vandens
Žiupsnio druskos
Taip pat reikės tankios marlės

DSC01921 652

Gaminimas:
Užpilkite migdolus vandeniu ir palikite pernakt išbrinkti. Prieš gamindami, riešutus nukoškite. Juos vėl užpilkite litru naujo šalto vandens ir viską sutrinkite elektrinėje kokteilių trintuvėje.

Iš datulių išimkite kauliukus ir kartu su nužievintu bananu, kakava ir žiupsniu druskos sudėkite į trintuvę su riešutais. Į vientisą masę viską trinkite palaipsniui didindami trintuvės greitį.

Sutrynę, viską gerai perkoškite per marlę, kad iš tirščių išspaustumėte visą skystį (iš likusių tirščių galima išsikepti migdolinių sausainiukų).

Kokteilis bus tirštokas, bet gaivus ir tikrai sotus! Kokteilį gerti rekomenduojama šaltą. Pagal skonį galite jį šiek tiek praskiesti virintu vandeniu ar dar pasisaldinti.

Kas sveika kartais būna ir skanu!