SGF_4460

Prancūzijos rytinėje dalyje iki Viduržemio jūros teka viena didžiausių Europos upių – Rona. Kadaise upės regione buvo populiari škiperių profesija. Tiesiog baržose gyvenantys vyrai upe plukdydavo tiek žmones, tiek krovinius. Šiandien škiperių nebeliko, tačiau po savęs jie paliko iki šiol regione populiarų jautienos receptą. Visai nekeista, kad upėje gyvenantys vyrai mėsos patiekalą gardino mažomis žuvelėmis.
Receptas gimė Vienne miestelyje (piečiau nuo Lijono). Vietinio restorano (pav. La Pyramide) savininkas ir virtuvės šefas Fernand Point mėgdavo vaikščioti upės pakrante ir šnekučiuotis su vietiniais škiperiais. Šie būdavo draugiškai ir noriai dalindavosi savo kulinarine patirtimi su smalsiu šefu. Pastarasis įvertinęs originalų mėsos ir žuvies derinį, patiekalą pradėjo gaminti savo restorane. Ilgai netruko, kol jo meniu naujieną įvertino ir restorano svečiai.

shutterstock_155276099 652

Reikės (6 žmonėms):
1 kg jautienos kumpio
4 didesnių svogūnų (apie 650 g)
200 g šviežio pankolio (jeigu jo negausite, naudokite 4 šaukštelius malto pankolio prieskonių)
3 šaukštų alyvuogių aliejaus
4 šaukštelių rudojo cukraus
4 skiltelių česnako
3 žiupsnių smulkios druskos
3 žiupsnių maltų juodųjų pipirų (naudokite šviežiai maltus pipirus)
3 šaukštelių šviežiai tarkuoto muskato riešuto
10 ančiuvių filė gabalėlių. Naudokite sūdytus ančiuvius aliejuje.
2 šaukštų raudonojo vyno acto
30 g sviesto
1 šaukšto (su kaupu) kvietinių miltų
Pilnos saujos šviežių petražolių

shutterstock_118759045

Gaminimas:
Supjaustykite jautienos kumpį nedideliais gabalėliais. Išpjaukite visas gyslas bei riebalus. Svogūnus supjaustykite griežinėliais. Nedidelėmis juostelėmis supjaustykite šviežio pankolio šaknį.

Ingredientus puode reikės dėti sluoksniais: didesnio puodo dugną pašlakstykite 3 šaukštais alyvuogių aliejaus ir sudėkite ¼ dalį supjaustytų svogūnų, ¼ dalį šviežio pankolio (arba 1 šaukštelį malto pankolio) ir 1 sutrintą skiltelę česnako. Užberkite 1 šaukštelį rudojo cukraus ir ant viršaus sudėkite 1/3 supjaustytos mėsos. Pasūdykite žiupsniu druskos, papipirinkite žiupsniu maltų juodųjų pipirų ir pagardinkite šaukšteliu tarkuoto muskato riešuto.
Toliau visą sluoksniavimą pakartokite dar du kartus. Viską užbaikite svogūnų ir pankolio sluoksniu.

Puodą su ruošiamu patiekalu pradėkite kaitinti ant didelės kaitros. Pradėjus virti, uždenkite puodą dangčiu ir sumažinkite kaitrą iki mažiausios, kad lėtai troškintųsi. Troškinti reikia apie 2 val, kol mėsa suminkštės, o svogūnai ir pankolis suvirs į padažą.

Tuo tarpu kol mėsa troškinasi paruoškite ančiuvius. Šakute iki tyrės sutraiškykite 10 konservuotų ančiuvių filė ir labai gerai sumaišykite juos su 2 šaukštais raudonojo vyno acto, 30 g sviesto bei šaukštu (su kaupu) kvietinių miltų.

Po 2 val. mėsos troškinimo, į troškinį sudėkite ančiuvių pagardą ir atidengę puodą dar patroškinkite apie 30 min.

Labai smulkiai supjaustykite saują šviežių petražolių lapelių ir, patiekdami troškinį, užberkite jų ant mėsos. Garnyrui labiausiai tiktų virtos bulvės.

Skanaus!