140207_182

Argentina garsėja ne tik aistringuoju tango, bet ir gardžiais mėsos patiekalais. Jie puikiai nusimano kaip elgtis su mėsa: kaip ją paruošti ir kaip gardinti. Vienas iš populiariųjų tokių pagardų, be kurio argentiniečiai neįsivaizduoja mėsos patiekalo, yra čimičuri (angl. chimmichurri).
Argentinos gurmė Miguel Brascó teigia, jog šio pagardo kilmė susijusi su britais, XIX a. išsilaipinusiais La Plata upės regione Argentinoje. Į nelaisvę paimti anglų kariai prašė pagardo, kuris pagerintų jiems duodamo maisto skonį. Jie prašė maišydami anglų ir senąją ispanų kalbas: che-mi-curry. Išvertus tai reikštų „ei, duok man padažo/pagardo“. Taigi, nuo tų laikų šis gaivus pagardas vadinamas
čimičuri.

13501835
Čimičuri padažas

Pagardo pagrindą sudaro smulkintos petražolės, česnakas, alyvuogių aliejus,  raudonėlis bei balto vyno actas ar citrinų rūgštis. Kiekvienas gaminantis čimičuri šalia pagrindinių ingredientų turi visišką laisvę eksperimentuoti ir naudoti kitus papildomus prieskonius: paprikos miltelius, kuminą, čiobrelius, baziliką, pomidorus ir pan. Papildomų prieskonių pasirinkimas priklauso nuo to, prie ko derinate pagardą.
Šiuo pagardu daugiausiai gardinami didkepsniai ar kiti mėsos kepiniai, taip pat gali būti paskaninta paukštiena bei žuvies patiekalai. Pagardas tiks ir pamarinuoti mėsą prieš ją kepant. Daržovių taip pat nesugadinsite, jei jas pagardinsite trupučiu čimičuri.

Tad kviečiame atrasti argentinietiškus skonius!

652

Reikės (5-6 porcijoms):

1,5 kg jautienos nugarinės be kaulo
Druskos

Čimičuri:
150 g šviežių petražolių
20 g  šviežių kalendrų
1/2 česnako skiltelės
1 šaukštelio džiovintų raudonėlių
1 šaukštelio kumino miltelių
2 šaukštelių rūkytos paprikos miltelių
1 šaukštelio druskos
100 ml extra virgin alyvuogių aliejaus
50 ml šviežių citrinų sulčių
Kelių žiupsnių raudonųjų pipirų grūdelių

140207_133

1 čili pipiro
Stambiai maltų juodųjų pipirų

Gaminimas:

Nuo stiebelių nuskinkite petražolių bei kalendrų lapelius. Į dubenį sudėkite lapelius, 1/2 česnako skiltelės, šaukštelį kumino miltelių, šaukštelį rūkytos paprikos miltelių, druskos, raudonųjų pipirų grūdelių, įpilkite 100 ml alyvuogių aliejaus, 50 ml šviežių citrinų sulčių ir viską sutrinkite elektrine trintuve. Masę palikite šiek tiek stambiau sumaltą, nepadarykite visiškos „košės“.

Jautienos nugarinę supjaustykite ~1,5-2 cm storio kepsniais, jų paviršių sutepkite aliejumi, pabarstykite druska. Smarkiai įkaitinkite keptuvę (geriausiai grill keptuvė gruoblėtu dugnu) ir po kelias minutes apkepkite kiekvieną mėsos pusę.

Iškepusius mėsos gabaliukus supjaustykite mažesniais gabaliukais, išdėliokite juos lėkštėje ir pagardinkite čimičuri. Viską papirinkite stambiau maltais juodaisiais pipirais, ir, jei mėgstate aštriau, pabarstykite smulkiai pjaustyto čili pipiro.

Skanaus!