shutterstock_14725096 652

Kalbant apie šnicelį, daugumai tikriausiai nė nekyla abejonių, kad jis vienaip ar kitaip susijęs su  Vokietija. Tiesos tame tikrai yra! Tarp vokiškai kalbančių Europos tautų šnicelis yra pats populiariausias patiekalas, bet jis yra taip pat labai populiarus ir tolimose šalyse, tokiose kaip Iranas ar Namibija.
Beveik visose tiek į Rytus, tiek į Vakarus nuo Vokietijos nutolusiose Europos šalyse yra savi patiekalai, kurie turi sąsają su germaniškuoju šniceliu. Visus juos sieja viena gaminimo subtilybė – prieš kepant, mėsos gabalas yra suploninamas ir išplatinamas išmušant jį virtuviniu plaktuku ar spaudžiant kočėlu. Skiriasi daugiausiai jie mėsos pasirinkimu ir skirtingų padažų pritaikymu. Pavyzdžiui, Austrija yra labai garsi savo Vienos šniceliu (austr. – Wiener Schnitzel), kuris gaminamas iš veršienos, apkepant su džiūvėsiais. Vokietijoje šnicelių įvairovė yra didesnė, o vienas jų populiariausias – Medžiotojų šnicelis (vok. – Jaegerschnitzel), pagamintas iš kiaulienos ir pagardintas turtingo skonio grybų padažu.
Esu tikras, kad daugeliui šis arba kitas panašus patiekalas yra gerai žinomas ir gali net pasirodyti labai kasdieniškas. Tačiau neskubėkite daryti išvadų kol nepabandėte šios Vokiškos versijos. Kartu su šiuo receptu norėčiau pasidalinti ir įdomiom įžvalgom apie kepsnio paruošimą.
Beje, negaliu nepaminėti, jog Medžiotojų šnicelis yra labai panašus į Dianos steiką (angl. Steak Diane), kuris buvo taip pavadintas romėnų medžioklės deivės Dianos garbei. Net pavadinimų kilmė yra akivaizdi.
Apjungus senąją romėniškąją romantiką su šiuolaikišku vokišku modernumu gimė receptas, kvepiantis šiom dviem epochom.
Daugiau apie deivę Dianą ir Dianos steiką skaitykite čia.

Reikės: (5-6 asmenims):
800-900 g minkštos jautienos filė – pirkite tik šviežią ir kokybišką mėsą. Paprašykite pardavėjo, kad jums parekomenduotų minkštesnę jautienos dalį, be gyslų ir riebalinių dalių.
6 šaukštų alyvuogių aliejaus.
800 g pievagrybių.
15 g džiovintų miško grybų – rinkitės tikrus džiovintus aromatingus grybus iš miško. Įsitikinkite, jog šie grybai yra tikrai valgomi, be specialaus papildomo apdorojimo!
3-4 skiltelių česnako.
2 raudonųjų svogūnų –
apie 300-350 g.
50 g sviesto.
Kelių šakelių šviežio čiobrelio – apie 10 g (su šakelėm).
Kelių šakelių šviežio rozmarino – apie 20-25 g.
4 šaukštelių druskos – naudokite smulkiai maltą druską.
3 šaukštelių maltų juodųjų pipirų – būtinai naudokite tik šviežiai maltus pipirus.
2 šaukštelių Dijon garstyčių –  naudokite garstyčias be jokių priedų.
150 ml Jägermeister likerio.
200 ml grietinėlės.
4 šaukštų su kaupu smulkiai supjaustytų šviežių petražolių lapelių.
shutterstock_116901613

GAMINIMAS:

INGREDIENTŲ PARUOŠIMAS 35-40 min.
Nupjaustykite nuo jautienos visas gyslas, plėves bei taukus ir supjaustykite maždaug vienodo dydžio kepsniais (į 5-6 vienodas dalis, apie 2-2.5 cm storio). Smarkiau spausdami kočėlu iškočiokite kiekvieną mėsos gabalą, kad šiek tiek suplonėtų ir išsiplėstų

Ruošiamą mėsą mažiausiai 30 min. pamarinuokite – įdėkite paruoštus mėsos kepsnius į gilesnį indą ir gerai sumaišykite su puse turimų šviežio rozmarino šakelių (10-12 g.), 2 šaukšteliais druskos, 2 šaukšteliais maltų juodųjų pipirų bei 3 šaukštais alyvuogių aliejaus. Viską gerai rankomis sumaišykite ir palikite vėsioje vietoje.

Mėsai pasimarinavus, plačioje keptuvėje (pageidautina grill keptuvėje) smarkiai įkaitinkite 3 šaukštus alyvuogių aliejaus bei 25 g sviesto ir trumpai ant didelės kaitros iš abiejų pusių apkepinkite kiekvieną kepsnį. Apkepusius juos atidėkite šiltai. Kepant neperkraukite keptuvės – vienu metu įdėjus daug mėsos ji atvėsta, išleidžia savo sultis ir pradeda troškintis. Jeigu turite nedidelio skersmens keptuvę, kepkite po kelis (tik tiek kiek telpa keptuvėje) kepsnius pamainomis.

Smulkiai supjaustykite 2 raudonuosius svogūnus bei sutrinkite 3-4 česnako skilteles

Nuplaukite ir skiltelėmis supjaustykite 800 g pievagrybių.

Nuo čiobrelio šakelių nuimkite lapelius. Stiebelių naudoti nereikės.

Smulkiai supjaustykite petražolių lapelius, kad gautųsi 4 pilni šaukštai.

Iki miltelių sutrinkite apie 15 g džiovintų miško grybų. Tam labiausiai tiktų kavamalė arba gili grūstė.

shutterstock_14725093

GRYBŲ PADAŽO GAMINIMAS 20-25 min.
Grybų padažui gaminti reikės plačios keptuvės, o jeigu tokios neturite naudokite platesnį puodą. Jei mėsą jau kepėte plačioje keptuvėje, tuomet į tą pačia keptuvę (su tuo, kas liko po mėsos kepimo) įdėkite 25 g sviesto ir ant vidutinės kaitros 3-4 min., apkepinkite supjaustytus svogūnus (kol suminkštės).

Tada įdėkite sutrintą česnaką ir suberkite supjaustytus pievagrybius bei likusias rozmarino šakeles. Kartais pamaišydami pakepkite apie 5 min. kol grybai pradės minkštėti ir leisti savo sultis

Tuomet suberkite likusius 2 šaukštelius druskos, 1 šaukštelį maltų juodųjų pipirų, maltus džiovintus grybus, čiobrelio lapelius bei 2 šaukštelius garstyčių. Viską gerai išmaišę troškinkite dar apie 5-10 min. kol skysčiai išgaruos.

Supilkite 150 ml Jägermeister likerio ir maišydami pagarinkite jį dar apie 3-4 min. kol išgaruos alkoholis.

Tada supilkite 200 ml grietinėnės, suberkite 4 šaukštus smulkiai supjaustytų petražolių ir viską sumaišius į padažą sudėkite apkeptus mėsos kepsnius.

Pakepkite dar 5-7 minutes ant mažos ugnies.

SERVIRAVIMS 5 min.
Nieko nelaukiant, dėkite paruoštą mėsą su padažu į lėkštes kartu su jūsų pasirinktu garnyru (vokiečiai rinktųsi, žinoma, bulves).

Skanaus!